понеділок, 15 грудня 2014 р.

Година спілкування на тему.«Україна – європейська держава»

Година спілкування у 6 класі
Тема.«Україна – європейська держава»
Мета: закріпити знання учнів про Україну, впроваджувати елементи естетичного виховання культури спілкування; розвивати мовлення учнів, вміння приймати нестандартні рішення, творчо підходити до виконання поставлених
завдань, колективну творчість і комунікативні здібності; виховувати любов і повагу до своєї  Батьківщини; сформувати поняття про Україну як європейську державу.
Наочне оформлення: державна символіка України та символіка Європейських організацій
Використання ІКТ: презентація «Україна – незалежна  Україна – це Європа», презентація «Європейський вибір України», фрагмент відео «Розкажу про Україну».
Обладнання: мультимедійне обладнання, стікери, макети футболок, маркери, зображення пісочного годинника, скотч, ватман, стрічка.
                                    Хід
І. Вступ
Учитель.  Велична і свята, моя ти Україно,
                   Лише тобі карать нас і судить.
                   Нам берегти тебе, Соборну і єдину,
                   І нам твою історію творить.
       Що ж таке Україна? Ми з вами живемо у незалежній державі, яка є результатом тяжкої боротьби і праці багатьох поколінь. Історія нашої державності і незалежності складна і суперечлива, сягає коріннями у далечінь віків, має свої злети і падіння. Яке ж місце займає Україна на європейській арені? Чи можна її вважати частиною європейського простору? Спробуємо розібратися, адже наскільки ми поважатимемо себе і свою державу, настільки нас поважатимуть у світі.
      Зверніть увагу на дошку. Тут розміщені окремі слова. Ваше завдання: зібрати їх відповідно до змісту і утворити вірш.
            Хто там говорить, що й сам не впевнений,
            Ким був і як я звуся?
           Я – українець, я – європеєць
            І цим горжуся!
Саме ці слова стануть девізом нашої години спілкування, а що ви від нього очікуєте зараз дізнаємось.
Вправа «Очікування».Учні повинні написати на стікерах свої очікування від заняття та закріпити їх у верхній частині макету пісочного годинника, пояснивши свою думку.
ІІ. Основна частина
Учитель.  Сьогодні ми спробуємо довести, що Україна є європейською державою , і може  сподіватися на вступ до такої організації , як Євросоюз.
Україна — одна з найбiльших держав Європи. Оскiльки це велика країна, то живуть у нiй люди рiзних нацiональностей. Поряд з українцями в Українi живуть росiяни, бiлоруси, поляки, чехи, молдовани, болгари, євреї, поляки, греки. Усi вони в нашій державі мають однакові права. Тому ми з впевненістю можемо стверджувати, що ми –  демократична європейська держава.
Історія наводить безліч прикладів безмежної відданої любові наших людей до Батьківщини. З літописних джерел нам відомі імена далекоглядних і мудрих правителів: Олега, Ярослава Мудрого, Володимира Мономаха, Данила Галицького.
 Україна центр Європи з точки зору економіки, політики, культури. У духовному плані Україна є центром Європи ще з давніх часів. Бо саме тут виникла класно-урочна система освіти в братських школах та колегіумах. Існували одні з найкращих у Європі вищих навчальних закладів Острозька та Києво-Могилнська академія, одні з перших друкарень, бібліотек.
Наш народ споконвіку відзначався своєю волелюбністю, прагненням до створення незалежної держави. Вінцем цих прагнень стало утворення Запорозької Січі, єдиної в тодішньому світі дійсно демократичної військової республіки, що виникла у XVI ст. . У ХУІІ ст. одним з гетьманів запорізької Січі П. Орликом булла написана перша в Європі демократична конституція.
Вистраждавши, виборовши волю, Україна нині має свої державні символи: герб, прапор і гімн, які уособлюють її історію, її сутність.
28 червня 1996 року  було прийнято Конституцію незалежної України.Територія нашої держави поділяється на 24 області та АР Крим. Я вважаю її територією України, яку ми обов’язково визволимо.
Географічно Україна вся знаходиться в Європі. Село Ділове на Закарпатті є географічним центром Європи.
_А що ви знаєте про Україну?
 (Відповіді учнів. Додаток 1)

Учитель. Український народ завжди демонстрував високий національний дух і прагнення жити вільно і незалежно у мирі і злагоді з іншими народами ніколи нікого не завойовував, а лише оборонявся. З року врік українці доводять, що їхня країна поза всяким сумнівом європейська держава. Над питанням європейського вибору України працювала пошукова група учнів нашого класу . З результатами їхньої роботи зараз ознайомимось.
(Презентація)
Вірш, пісня
Учитель. Україна  дуже прагне вступити до такої міжнародної організації, як Європейський Союз . Що ми знаємо про неї?
Ідея створення цієї організації належить У. Черчілю  англійському. прем’єр-міністру ще у 1946р. він пропонував назвати  її Сполучені штати Європи. Але початок створення ЄС- це утворення організації Співтовариства вугілля і сталі у 1951р. в яке ввійшли  Італія,Люксембург, Нідерланди, Франція, Німеччина (зараз 27 країн). Всі важливі питання ( введення спільних грошей-євро, конституції) обговорюються на міжнародних конференціях. Велике значення мав  Маастрихтський договір країн ЄС у 1992 році, договір у Ніцці 2001 року.
Прапор Євросоюзу –це прапор Європи з 1986 року –синій з 12 золотими зірками, а гімн –це 9 симфонія Бетховена з 1972 р. «Ода радості». Девіз «Єдність у багатоманітності»
Прослухування гімну ЄС
Вікторина «По країнах Європи з героями казок» (Додаток 2)
Учитель. А зараз я пропоную виконати вправу «Європейська футболка»
Мета: розвиток творчої уяви, вміння презентувати себе, творчо підходити до виконання поставлених завдань.
Учні повинні на розданих їм макетах футболок зобразити малюнок, пов'язаний з Україною та Європою. Футболка повинна бути такою в якій вони себе почуватимуть зручно. Кожен учень коментує, що він зобразив. Усі футболки поміщаються на стрічці на дошці.
                                              Відео
(Презентація футболок)
Учитель.  Українці прагнуть до Європи, а розпочинати її треба з себе, адже для того, щоб змінити щось навколо ми маємо спершу змінити себе, наприклад провести багато реформ, що покращать життя людей.
            Слова великого Кобзаря «Чужого навчайтесь, й свого не цурайтесь»  повинні стати нашим девізом, бо є дуже актуальними в наш час.
            Цікаво було дізнатись, яким ви бачите майбутнє України в європейському просторі. Ви всі виконали колаж  «Україна – це Європа»- це ваша колективна  робота.
Учитель.      Україна протягом багатьох століть розвивалась як  Європейська країна, тому можна  сказати, що Україна не йде в Європу, а повертається туди.
            Наше заняття підходить до завершення.
Вправа «Результати»
-Чи справдились ваші очікування?
Учням пропонується перемістити свої очікування від заняття на макеті пісочного годинника вниз і прокоментувати їх.
ІІІ. Підсумок заняття
Учитель. Україна є європейською країною не через те, що ми розташовані в центрі Європи, а тому, що більшість українців уже давно мислять по – європейськи, формують європейську правосвідомість та борються за європейське майбутнє нашої держави.
            Хочеться побажати вам, щоб девіз нашого заняття став девізом нашого життя.   
                                     Хто там говорить, що й сам не впевнений,
                                                  Ким був і як я звуся?
                                          Я – українець, я – європеєць
І цим горжуся!













                                        


2 коментарі: